top of page

Konfor alanımızı bırakıyoruz.

Salgın, bizi konfor alanımızı terk etmeye zorluyor... En güzel yerdeyiz ,evimizde.Üstelik bir çoğumuz da yalnız değil ailesiyle. Belki de dinlendiğimiz ve kendimize zaman ayırdığımız bu dönemde,

niçin huzurlu değiliz ,sorun nedir?

Aklıma gelen ana başlıkları sıraladım...

Zorunluluk olması... Özgürlüklerin kısıtlanması.. Alıştığımız konfor alanımızdan vazgeçmek zorunda kalmak. Ne zaman biteceğini bilmediğimiz bir bekleyiş. Korkularımızı ve maddi kaygılarımızı su yüzüne çıkarması. Olumlu yanı nedir? Ailemizle daha fazla vakit geçirmek ve paylaşımlarımızın artması. Yaşadığımız bu olayın sahip olduğumuz her şeyi, net bir şekilde fark ettirmesi.. Nelere sahibiz? Nefes alabilmek çok güzel.. Ailemizin olması çok güzel.. Sağlıklı olmak harikulade. Güneş, ay, yıldızlar ve bu dünya çok güzel.

Yaratıcı öz varlığımıza sahibiz ve onu belkide birçoğumuz yeni tanıyor ve keşfediyor. Birazda değişen günlük rutinlerimize bakalım.

Neler değişiyor hayatımızda? İşlerimizi bilgisayarlarımız üzerinden evden yürütmeye çalışıyoruz... Daha fazla dokunmaya korkar olduk.. Çok daha fazla el yıkar olduk.. Temizlik malzemesi, tuvalet kağıdı, kağıt havlu kullanımlarımız arttı. Dışardan aldığımız temizlik hizmetini kendimiz yapıyoruz.. Kuaför ve güzellik solonlarından aldığımız bakım ve güzellik hizmetini de kendimiz yapmaya çalışıyoruz. Değişik yemek çeşitleri ve hamur işleri denemelerimiz arttı. Mesela bugün ilk defa ,saçlarımı kendim boyadım. Diğer taraftan da doğal malzemeleri kullanarak yüz maskeleri yapmaya başladım.

Yaş maya maskesi ,yumurta akı maskesi vb.

Evdeyim ve mutfakta daha çok vakit geçiriyorum.

Satın aldığımız mutfak ürünlerinden hangisini bakım amaçlı kullanabilirim diye okuyor ve araştırıyorum. İlk defa annemin tarifi ile çok sevdiğim cevizli lokumu, kendim yaptım. İlk defa buzdolabının önünde selfi çekerek, hikayeme ekledim.. Evet değişip, dönüşüyoruz ... Uyum sağlıyoruz. Konfor alanımızı bırakıyoruz.

Hayallerim de değişti..

En büyük hayalim toprağa uzanmak, temiz havayı koklamak ve güneşi tenimde hissetmek..

Bir de dostlarımla birlikte sanal olmayan bir ortamda sohbet...


Ya sizin hayaliniz nedir?Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page